bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2018
  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 5367

Parkomaty zastąpią parkingowych. Jeszcze w tym roku 80 urządzeń

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poszukuje firmy, która zainstaluje w naszym mieście 80 parkomatów. Urządzenia zastąpią parkingowych. Parkomaty mają zostać udostępnione na 5 lat. MZD szacuje, że koszt dzierżawy urządzeń może wynieść ok. 4,5 mln złotych.

parkomat
Parkomat na pl. Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Zamówienie obejmuje przede wszystkim dostawę, montaż, zaprogramowanie oraz uruchomienie 80 sztuk parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej. Wykonawca będzie musiał opracować projekt lokalizacji nowych parkomatów na podstawie przygotowanej przez Miejski Zarząd Dróg orientacyjnej lokalizacji urządzeń.

Co ciekawe, jak wynika z dokumentu, Strefa Płatnego Parkowania zostanie podzielona na dwie podstrefy. W ścisłym centrum miasta, w tzw. podstrefie A, zainstalowanych zostanie 55 parkomatów. W podstrefie B przewiduje się montaż 25 parkomatów.

parkomaty
Orientacyjna mapa parkomatów · fot. MZD Bielsko-Biała


Dodatkowo firma, która wygra przetarg, będzie musiała dostarczyć oprogramowanie do zarządzania parkomatami, a także przekazać oprogramowanie do windykacji należności wraz z przeszkoleniem pracowników w zakresie obsługi i konfiguracji systemu. Sprawdzaniem zaparkowanych samochodów ma zajmować się około 10 osób.

Przetarg obejmuje także dostawę i zaprogramowanie 15 sztuk zestawów urządzeń mobilnych (przenośnych urządzeń kontrolnych), w skład których wchodzi terminal kontrolerski jako urządzenie rejestrująco-fotografujące oraz drukarka do druku zawiadomień o przeprowadzonej kontroli oraz o obowiązku zapłaty opłaty dodatkowej. W parkomatach będzie można płacić bilonem oraz kartami płatniczymi.

Termin realizacji zamówienia wynosi 63 miesięcy od dnia podpisania umowy, w tym 3 miesiące od podpisania umowy na dostawę, montaż i uruchomienie parkomatów oraz 60 miesięcy na obsługę techniczno - serwisową.

parkomat
Parkomat na pl. Wojska Polskiego · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.