Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • 27 lipca 2018
  • wyświetleń: 5755

Bałkańskie brzmienia na Letniej Scenie Sfery. Koncert Balkanscream

Za nami:

Muzyka bałkańska, hip-hop, orientalne i elektroniczne brzmienia… Zespół Balkanscream łączy w swojej twórczości wiele zaskakujących stylów muzycznych. Już w piątek 27 lipca mieszkańcy Bielska-Białej i okolic będą mogli bawić się na niesamowitym koncercie tej siedmioosobowej grupy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Letnia Scena Sfery. Koncert Vavamuffin - 20.07.2018 · fot. Galeria Sfera


W ostatni piątek na Letniej Scenie Sfery wystąpił Vavamuffin, który w rytmie reggae porwał do świetnej zabawy całą widownię. Teraz przyszedł czas na kolejną gwiazdę - Balkanscream. To grupa siedmiu wspaniałych ludzi, łącząca różne style muzyczne. Tworzą swój niepowtarzalny język przeplatając jazz, folk i elektronikę. Żywiołowe koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który daje radość zarówno słuchaczom, jak i twórcom.

Ich nowoczesne podejście do bałkańskich rytmów porywa publiczność. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz festiwali: Pannonica Folk Festival, International Folk Meetings, Slot Art Festival i inne. W kwietniu 2015 roku wydał pierwszą płytę „Street Melodies”. Balkanscream obecnie pracuje nad drugim studyjnym albumem, który utrzymany będzie w klimacie bałkańsko-klezmerskim.

Balkanscream
Balkanscream · fot. Michał Pawełczak


Piątkowe wieczory są zarezerwowane nie tylko dla fanów wyśmienitej muzyki. Odbywa się wtedy także Letnia Food Sfera. Na wszystkich miłośników mieszkanki dobrej muzyki i jedzenia czekają specjalne promocje, które będą obowiązywać w dni koncertów Letniej Sceny Sfery. W letnie, muzyczne wieczory restauracje w Galerii wydłużają swoje godziny otwarcia nawet do godziny 22.00.

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera II. Początek koncertu o godzinie 19.30. Wstęp wolny

Plan pozostałych koncertów w ramach Letniej Sceny Sfery:
27 lipca / Balkanscream / folk, elektronika, hip-hop
3 sierpnia / Rey Ceballo / salsa, latina
10 sierpnia / Czesław Śpiewa / muzyka alternatywna
17 sierpnia / Pokahontaz / hip-hop
24 sierpnia / The Djangos / reggae
31 sierpnia / Lech Janerka / rock, alternatywa

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj