bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • 25 lipca 2018
  • wyświetleń: 7222

Parking w centrum miasta. Niebawem ruszą prace przygotowawcze

Pięć firm jest zainteresowanych wykonaniem niwelacji terenu przy ulicy Kopernika w Bielsku-Białej. Inwestycja jest przygotowaniem do budowy pierwszego w ścisłym centrum miasta parkingu wielopoziomowego.

parking
Parking przy ulicy Kopernika · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w czerwcu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na niwelację terenu wraz z jego utwardzeniem i budową drogi dojazdowej w ramach zadania "Budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej".

Obecnie teren, na którym powstanie parking, stanowią niezbudowane obiektami kubaturowymi działki w rejonie ulic Cieszyńskiej i Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej. Na części obszaru funkcjonuje parking dla samochodów osobowych o układzie tarasowym. W dolnej części od strony ulicy Mikołaja Kopernika parking posiada nawierzchnię bitumiczną. Z istniejącego parkingu obecnie korzystają pracownicy pobliskiego sądu i prokuratury. Znajduje się na nim około 100 miejsc parkingowych.

parking
Parking przy ulicy Kopernika · fot. bielsko.info


W piątek 20 lipca w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej odbyło się otwarcie ofert. Zainteresowanie wykonaniem niwelacji terenu przy ulicy Kopernika wyraziło pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła spółka Wtórbet z Jasienicy, która zaproponowała cenę 630 tys. zł. Oferta ta mieści się w kwocie, którą na zadanie zamierza przeznaczyć MZD - 676 tys. zł.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 60 dni na wykonanie robót licząc od czasu podpisania umowy.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.