bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lipca 2018
  • wyświetleń: 3758

Historie Frontowe w Porąbce. Przygotowano grę terenową

W dniach 3-5 sierpnia w Porąbce odbędzie się kolejna edycja imprezy "Historie Frontowe". W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w historycznej grze terenowej.

historie frontowe
Historie Frontowe w Porąbce · fot. materiały prasowe


- Zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej podczas Historii Frontowych w Porąbce. Uczestnicy w 3 osobowych zespołach, będą mogli sprawdzić się z wiedzy na temat II Wojny Światowej, poznać elementy wyposażenia wojskowego, sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych - informują organizatorzy gry terenowej.

Historie Frontowe są żywą lekcją historii organizowaną przez gminę Porąbka, GRH Breda przy Beskidzkim Stowarzyszeniu Maczkowców, GRH SNAFU oraz Fundację Militarny Instytut Historyczny.

Celem imprezy jest przeniesienie wszystkich zebranych w okres drugiej wojny światowej tak, by każdy mógł dotknąć historii z bliska. Wystawiane są pojazdy, wyposażenie i umundurowanie zgodne z historycznymi realiami. Przedstawiane są wykłady i prezentacje związane z historią drugiej wojny światowej, a także inscenizacje i wystawy tematyczne.

Więcej szczegółów na stronie Historii Frontowych oraz historycznej gry terenowej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.