bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lipca 2018
  • wyświetleń: 1385

Bielski ZUS w ciągu dwóch lat obsłużył prawie milion osób

Rośnie popularność kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przez internet i telefon. W niecałe 2,5 roku ZUS przyjął ponad 9 mln wniosków w formie elektronicznej i praktycznie taką sama liczbę połączeń telefonicznych na swojej infolinii.

Oddział ZUS w Bielsku-Białej od 2016 roku do czerwca 2018 r. obsłużył ponad 900 tys. osób. Tylko w tym półroczu salę obsługi klientów odwiedziło 175 234 osoby. Największą grupę stanowili emeryci i renciści. W ciągu dwóch i pół roku odnotowano 370 tys. wizyt świadczeniobiorców, drugą liczną grupę klientów na salach obsługi klientów stanowili płatnicy składek.

W ciągu dwóch i pół roku obsłużonych zostało ponad 289 tys. osób. Natomiast 188 tys. klientów skorzystało z porad ekspertów przy stanowisku zasiłkowym. Z roku na rok wzrasta liczba osób korzystających ze stanowiska dla osób niesłyszących, w którym obsługują pracownicy posługujący się językiem migowym. W 2016 r. z takiej usługi skorzystało 92 osoby, w 2017 r. - 170 osób, natomiast w pierwszym półroczu tego roku już 103 klientów.

Co ciekawe, niecałego roku trzeba było by blisko 600 doradców emerytalnych, którzy pojawili się we wszystkich placówkach ZUS w połowie ubiegłego roku, doradziło ponad 2 mln osób. Średniomiesięcznie każdy pracownik sali obsługi klientów ZUS, obsługuje w granicach 540 osób. Co niezwykle istotne, przeciętny czas oczekiwania na obsługę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to jedynie nieco ponad 5 minut, co stawia Zakład w czołówce instytucji najsprawniej obsługujących klientów.

Dodatkowo Zakład systematycznie dopasowuje swoje usługi do najbardziej palących potrzeb klientów. Dotychczas wprowadził już doradców emerytalnych, doradców płatników składek, a niedawno doradców ds. e-ZLA. Jednak z roku na rok da się zauważyć rosnącą liczbę klientów, których Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje przez internet i telefon. Dziś już 2,4 mln klientów ma swój profil na Platformie Usług Elektronicznych.

W ciągu nieco ponad roku liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS wzrosła o 600 tysięcy. W niecałe 2,5 roku za pośrednictwem platformy internetowej klienci złożyli w ZUS 9,1 mln wniosków. Za pośrednictwem elektronicznego oprogramowania Płatnik Zakład przyjął w tym czasie 163 mln dokumentów ubezpieczeniowych. Co roku rośnie liczba obsługiwanych przez ZUS połączeń telefonicznych. W ubiegłym roku było to już 3,7 mln, czyli o 400 tys. więcej niż w 2016 r. Do końca maja tego roku pracownicy Centrum Obsługi Telefonicznej obsłużyli już blisko 2 mln połączeń.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.