bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 4573

Nowa atrakcja w Jaworzu. W namiocie powstanie motylarnia

W przyszłym roku gmina Jaworze wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną. Udało się pozyskać fundusze i na terenie Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej powstanie motylarnia.

Wizualizacja motylarni w Jaworzu · fot. UG Jaworze


- To będzie wyjątkowe miejsce - podkreślają urzędnicy z Jaworza. W motylarni będzie można przeżyć niezwykłą podróż ukazującą fazy rozwoju motyli od larwy do pięknych okazów, które zachwycą niejednego odwiedzającego.

To było nasze marzenie. W tym roku nasze muzeum obchodzi czwarte urodziny, będzie więc to piękny prezent. Mieliśmy marzenie, aby ożywić nasze muzeum. Naszym kierunkiem jest prezentowanie żywych okazów stąd pomysł na taką atrakcję. Mamy już dwa akwaria pełne ciekawych okazów teraz czas na innowacyjny projekt motylarni - mówi Barbara Szermańska, Dyrektor Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Motylarnię stanowić będzie sferyczny, częściowo przezroczysty namiot o średnicy ok. 10 m. Swoje miejsce znajdą tu motyle tropikalne i rodzime w sumie ok. 40 gatunków. Do namiotu wyposażonego w unikatową roślinność oraz wyposażonego w klimatyzatory zapewniające odpowiednią dla rozwoju motyli temperaturę.

- Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy pieniądze z Programu Operacyjnego RYBY w ramach naszego członkostwa w Lokalnej Grupie Rybackiej. Kwota dofinansowania to 200 tys. zł. Pozostałe 100 tys. zł zostanie wydana z budżetu Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Prace planujemy rozpocząć na początku przyszłego roku - dodaje Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.