bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2012
  • wyświetleń: 1835

Najlepsi w wojskach lądowych

Najlepszy pododdział wojsk lądowych w kraju służy w 18. Batalionie Powietrznodesantowym w Bielsku-Białej. W piątek odbyła się uroczystość wręczenia proporca "Przodujący Poddział Wojsk Lądowych" 2. kompanii szturmowej.

To wyróżnienie przyznane za bardzo wysokie wyniki w szkoleniu, w tym za udział w najważniejszym ćwiczeniu wojsk lądowych w zeszłym roku, ćwiczeniu "Dragon". Bielszczanie, wspólnie ze spadochroniarzami ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wykonywali zadania: skoki i działania taktyczne.

To nie pierwsze wyróżnienie dla bielskich spadochroniarzy. W zeszłym roku tym samym proporcem uhonorowano 1. kompanię szturmową 18. batalionu.

Wręczenie proporca połączone było z pożegnaniem żołnierzy wyjeżdżających na kolejną zmianę do Afganistanu. Z 18. batalionu wyjedzie ok. 100 żołnierzy. 30 wojskowych odebrało dzisiaj Gwiazdę Afganistanu za wzorową służbę na misji.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.