bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 2299

Czujny policjant w trakcie urlopu zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej nie zapomniał o swoich obowiązkach również w czasie wolnym od służby. Będąc na urlopie, zauważył kierowcę Forda Focusa, który odbijał się od krawężników, jechał zygzakiem i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natychmiast postanowił go zatrzymać. 69-letni kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Sułkowicach. Przebywający na urlopie policjant, jadąc swoim samochodem, zauważył kierującego osobowym fordem, który odbijał się od krawężników, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjant bez chwili wahania zatrzymał kierującego, a następnie przekazał go w ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Badanie alkomatem wykazało, że 69-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.