bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2012
  • wyświetleń: 2264

Napadli na 18-latka na dworcu

Trzej bandyci, którzy napadli na 18-latka na bielskim dworcu przy ul. Warszawskiej ukryli się przed policjantami w pobliskim sklepie. Mundurowi z pododdziału prewencji policji zatrzymali napastników, którym za usiłowanie rozboju grozi teraz do 12 lat więzienia.

dworzec Bielsko-Biała
Dworzec w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Sprawcy potrzebowali pieniędzy. Napadli na pokrzywdzonego, pobili go i skopali po całym ciele, a następnie zażądali gotówki. Nie zdążyli nic skraść, bo zostali spłoszeni. Ukryli się w pobliskim sklepie spożywczym, gdzie zatrzymali ich policjanci.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu bielskiego i cieszyńskiego w wieku od 20-22 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1-1,5 promili alkoholu. W czasie przeszukania jednego z nich stróże prawa odnaleźli marihuanę.

Przewieziono ich do policyjnego aresztu. W przeszłości zatrzymani wchodzili w konflikty z prawem. Byli karani za podobne przestępstwa, a także włamania i kradzieże. Usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, za co mogą spędzić w więzieniu najbliższe 12 lat. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.