bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lipca 2018
  • wyświetleń: 4337

82,39% maturzystów z bielskich szkół zdało egzamin dojrzałości

3 lipca zakończył się okres stresu, oczekiwania, niepewności. W tym dniu uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność matur w Bielsku-Białej wyniosła 82,39%. Z 2289 osób, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych egzaminów, 1886 uzyskało pozytywne wyniki.

Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. W Bielsku-Białej 82,39% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W większości są to licealiści - 1206 osób, kolejne 680 osób to uczniowie szkół technicznych.

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 97,42% uczniów bielskich szkół bez trudności poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, 15,25% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Abiturienci weryfikowali również swoją znajomość języka obcego. 2224 osoby wybrały język angielski, a pozytywny wynik osiągnęło 97,66% spośród nich. 45 osób zdecydowało się pisać egzamin z języka niemieckiego. W tym przypadku zdawalność wyniosła 93,33%.

Każdy z tegorocznych maturzystów musiał wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który zdawał na poziomie rozszerzonym. W naszym mieście wybór padał głównie na język angielski, który wybierała zdecydowana większość osób. Ponadto uczniowie często wybierali matematykę, biologię i geografię.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia!

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.