bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2012
  • 4 marca 2012
  • wyświetleń: 8652

Nowy żłobek w Bielsku-Białej

Stolica Podbeskidzia wzbogaciła się o nowy żłobek. W środę odbyło się uroczyste otwarcie placówki, w której dziennie może przebywać 100 dzieci. Nowy żłobek w stu procentach pokrywa miejskie zapotrzebowanie na tego typu placówki.

- Trzy lata temu nie mieliśmy problemu z miejscem w naszych żłobkach. Dopiero mniej więcej dwa lata temu okazało się, że miejsc jest mniej niż małych kandydatów. To bardzo dobry objaw, bo po pierwsze znaczy, że w naszym mieście mamy dodatni przyrost naturalny, a po drugie, że rodzice mają pracę - tłumaczy prezydent miasta, Jacek Krywult.

Nowy żłobek w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


Nowy żłobek znajduje się przy ulicy Brodzińskiego 22. Wcześniej w tym miejscu stał niszczejący budynek, w którym siedzibę miało Środowiskowe Centrum Pomocy. Budowa nowego żłobka kosztowała 7 mln złotych, z czego większość wyłożono z miejskiej kasy.

- To nie była łatwa decyzja. Większość środków na ten cel musieliśmy wyłożyć z budżetu miasta, w części tylko otrzymaliśmy dofinansowane z rządowego programu „Maluch”. Dziś jesteśmy świadkami otwarcia pięknego, funkcjonalnego żłobka, który w stu procentach zapewnia zapotrzebowanie na tego typy placówki w naszym mieście - dodaje Jacek Krywult.

Warunki w nowym żłobku są wręcz luksusowe. Każdy z czterech oddziałów posiada osobne wejście, szatnię, salę zabaw, jadalnię, łazienkę, kuchnię. Jest również wózkownia, w której rodzice mogą przechowywać wózki.

- Niedawno podczas wizyty w żłobku byłem świadkiem, jak dzieci zajęte zabawą nie chciały iść z rodzicami do domu. Tu znajdują fachową opiekę, dlatego maluchy czują się w nowym żłobku świetnie. Osobiście czuję ogromną satysfakcję, że udało nam się otworzyć ten żłobek - kończy prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.