bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 6954

MZD planuje rozbudowę jednego z najruchliwszych skrzyżowań

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania ulic Partyzantów, generała Tadeusza Bora-Komorowskiego oraz alei generała Władysława Andersa.

Skrzyżowanie ulic Partyzantów, Andersa i Bora-Komorowskiego · fot. bielsko.info


Skrzyżowanie w stanie istniejącym funkcjonuje jako skanalizowanie skrzyżowanie czterowlotowe, krzyżujących się dróg w układzie 2x2. Posiada ono rozbudowany układ wlotów o pasy dodatkowe przeznaczone dla relacji w lewo oraz w prawo. Miedzy jezdniami zastosowano pas dzielący o szerokości 2 metrów. Ponadto na wszystkich wlotach zastosowano wyspy trójkątne. Przejścia dla pieszych wyznaczono na wszystkich wlotach skrzyżowania oraz dodatkowo przejazdy dla rowerów na dwóch wlotach.

Celem rozbudowy tarczy skrzyżowania jest umożliwienie zmiany organizacji ruchu na południowym wlocie ulicy Partyzantów oraz dobudowa dodatkowego pasa poza tarczą skrzyżowania dla relacji skrętu w prawo z ulicy Partyzantów w aleję generała Władysława Andersa.

Skrzyżowanie ulic Partyzantów, Andersa i Bora-Komorowskiego
Skrzyżowanie ulic Partyzantów, Andersa i Bora-Komorowskiego · fot. bielsko.info


Dokumentacja projektowa rozbudowy skrzyżowania ma pozwolić uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz umożliwić przeprowadzenie wyłonienia wykonawcy i zrealizowania robót budowlanych.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.