bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lutego 2012
  • 14 marca 2012
  • wyświetleń: 2592

V Dni Wolnego Oprogramowania

Internet ułatwia studiowanie - nawet dziedzin wydawałoby się zupełnie "nieinternetowych", takich jak kosmetologia czy architektura.

Bielska Wyższa Szkoła im. Tyszkiewicza właśnie na tych kierunkach wprowadza nowoczesny system e-learningu. Poza tym studenci BWS między innymi korzystają z ułatwień jakie niesie ze sobą program "Wirtualna Uczelnia" (wkrótce zamiast indeksów papierowych będą mieli indeksy wirtualne), z wirtualnej czytelni (do ich dyspozycji jest 2400 tytułów na platformie ibuk.pl) oraz zdobywają unikalną wiedzę na konferencjach naukowych - ostatnio, w pierwszy weekend marca, uczestniczyli w V Dniach Otwartego Oprogramowania - jedynej tego typu cyklicznej konferencji w Polsce.

V Dni Wolnego Oprogramowania


Na konferencji dotyczącej wolnego oprogramowania swój wykład miał między innymi Robert Partyka v-ce Prezes Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa PLUG. Zapytany o ocenę bielskiego środowiska użytkowników i twórców wolnego oprogramowania stwierdził, że jest rozwojowe: "czuć tutaj entuzjazm, myślę, że nie jest to ostatnie takie spotkanie, ciesze się z tak dużego zainteresowania studentów Linuksem - to oprogramowanie daje wolność poznawania świata."

Kolejną okazję do zapoznania się z nowościami ze świata wirtualnej nauki wszyscy chętni będą mieli podczas dni otwartych uczelni 30 i 31 marca 2012. Odbędzie się wtedy między innymi wykład na temat e-learningu. Poza tym zorganizowane zostaną warsztaty z robotyki oraz dotyczące multimediów. Dla fanów gier przewidziano konkurs z nagrodami.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.