bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1758

Bielsko-Biała ma nowego partnera. To węgierskie miasto Nyíregyháza

9 czerwca w Urzędzie Miejskim odbyło się podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy miastami Bielskiem-Białą i Nyíregyháza (Węgry). W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele samorządu naszego miasta oraz delegacje goszczące na XIV Festiwalu Miast Partnerskich "Poznajmy się".

miasto partnerskie
W bielskim Ratuszu podpisano porozumienie między miastami · fot. UM Bielsko-Biała


Na uroczystość podpisania umowy przybyła dr Anna Wisniewski, radca ds. gospodarczych w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie. Podpisy pod umową partnerską złożyli burmistrz Nyíregyháza, Ferenc Kovacs i zastępca prezydenta Bielska-Białej, Lubomir Zawierucha.

18 maja 2018 roku, w mieście Nyíregyháza na Węgrzech, został podpisany list intencyjny, w którym strony zadeklarowały kontynuację dotychczasowych kontaktów. To uroczyste spotkanie zaszczycił swą obecnością Ambasador RP na Węgrzech, Jerzy Snopek.

miasto partnerskie
W bielskim Ratuszu podpisano porozumienie między miastami · fot. UM Bielsko-Biała


Współpraca między naszymi miastami rozpoczęła się już kilka lat wcześniej. Strony odbyły wiele wzajemnych wizyt studyjnych, poznając dokonania i potencjał obu miast w dziedzinie turystyki, kultury, sportu i edukacji. Pozytywne efekty i opinie, jakie przyniosły dotychczasowe kontakty, utwierdziły obie strony w przekonaniu, że relacje naszych miast zasługują na sformalizowanie.

Umowa przewiduje:
  • podtrzymanie i rozwijanie dotychczasowych relacji, korzystnych dla obu stron Umowy, w tym instytucji i organizacji w nich działających, w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie narodów obu krajów,
  • promowanie nowych kontaktów, stwarzających możliwości dalszego rozwoju partnerstwa,
  • współpracę w duchu wzajemności w takich dziedzinach, jak: gospodarka, edukacja, kultura, sport, zdrowie, ochrona środowiska i turystyka,
  • wspieranie bezpośrednich kontaktów i przyjaźni między mieszkańcami - zwłaszcza ludźmi młodymi - dla lepszego wzajemnego poznania obu miast i krajów,
  • organizowanie i rozwijanie w ramach możliwości wspólnych projektów, angażujących także instytucje i organizacje pozarządowe.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.