bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2012
  • wyświetleń: 6121

Biała szkoła bielskich licealistów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Na Szyndzielni mają okazję nauczyć się jeździć na nartach lub desce. Dowiadują się także, jak bezpiecznie spędzić czas w górach. Od 15 lat uczniowie IV L.O. w Bielsku-Białej jeżdżą na tzw. białe szkoły.

3-dniowe zimowiska zaczynają się w poniedziałki. Za każdym razem jadą dwie klasy. "Mamy 6 instruktorów, którzy uczą jeździć na nartach i snowboardzie. Są prelekcje, wyświetlam im filmy na temat bezpieczeństwa w górach, pokazujemy jak udzielać pierwszej pomocy"- mówi organizator zimowisk Jerzy Matusiak, nauczyciel w-f i ratownik GOPR z ponad 40-letnim stażem. W ramach zimowiska jest wycieczka na Klimczok do dyżurki GOPR, ognisko.

Bazą zimowiska jest schronisko na Szyndzielni. Pierwszeństwo mają zawsze pierwsze klasy. Jak mówi nauczyciel, nie zdarza się, żeby młodzież nie chciała uczestniczyć w białej szkole. Potwierdzają to uczniowie: Piotr Gumola, Aleksander Nikiel i Patryk Habdas. "To jest taka forma zabawy, więc raczej każdy chce brać w tym udział. Ja pojeździłem na snowboardzie, ale były też osoby które dopiero uczyły się jeździć"- mówi Piotr Gumola.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj