bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 7316

[ZDJĘCIA] Piękny klasyczny Mercedes w ogniu. Zapalił się podczas jazdy

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 maja około godziny 9:00 w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej. Strażacy interweniowali w związku z pożarem samochodu osobowego.

Pożar Mercedesa-Benz SL350 R107 w Bielsku-Białej - 29.05.2018 · fot. czytelnik


Mercedes-Benz SL R107 produkowany w latach 1971-1980, zapalił się w trakcie jazdy. Zdarzenie miało miejsce w rejonie granicy Bielska-Białej z Jaworzem. Początkowo ogień próbował ugasić kierowca i świadkowie za pomocą podręcznych gaśnic, ale płomienie były zbyt duże. Z pożarem poradzili sobie dopiero strażacy z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Wapienickiej.

Mimo podjęcia próby gaszenia i późniejszej błyskawicznej reakcji strażaków, nie udało się uniknąć dużych strat. Doszczętnie spłonął silnik wraz częścią karoserii i deski rozdzielczej. Klasyczny roadster przed pożarem wart był ponad 100 000 złotych, a jego cena z roku na rok wzrastała. Nie wiadomo czy właściciel będzie próbował odbudować pojazd, ponieważ ceny części do tych modeli mogą przyprawiać o zawrót głowy.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.