Wiadomości

  • 23 lutego 2012
  • 24 lutego 2012
  • wyświetleń: 4282

Będą szukać złóż gazu i ropy

Na terenie Bielska-Białej i okolic ma dojść do zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań złóż ropy oraz gazu ziemnego - informuje "Polska. Dziennik Zachodni".

ropa, olej,
Na Podbeskidziu będą prowadzone poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.


Planowane prace poszukiwawcze i rozpoznawcze będą polegały na wykonaniu szeregu badań oraz analiz geologicznych terenu, przede wszystkim badań sejsmicznych.

Zainteresowana nimi spółka Karpaty Zachodnie wystąpiła już do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla prowadzenia takiej inwestycji.

Inwestor bierze też po uwagę: Czechowice-Dziedzice, Bestwinę, Buczkowice, Kozy, Porąbkę, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice, Czernichów, Gilowice, Jeleśnię, Koszarawę, Lipową, Łękawicę, Łodygowice, Ślemień, Świnną i Żywiec.

Prace rozpoczną się po wydaniu odpowiedniego rozszerzenia otrzymanej wcześniej koncesji. Po przeprowadzeniu rozpoznania, w jednej spośród tych gmin spółka przewiduje wykonać jeden lub dwa otwory wiertnicze do głębokości 4,5 tysiąca metrów.

aka / bielsko.info

źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.