bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2012
  • wyświetleń: 2396

Włamali się do cukierni

Policjanci zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o włamanie do cukierni przy ul. Brodzińskiego i kradzież sprzętu AGD, gotówki oraz telefonu komórkowego. Za przestępstwo to zatrzymani mogą trafić do więzienia na najbliższe 10 lat.

Sprawa zaczęła się od zatrzymania we wtorek nastolatków przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W czasie przeszukania jednego z nich stróże prawa odnaleźli telefon komórkowy skradziony w czasie włamania do cukierni.

Jego posiadacz utrzymywał, że telefon ten znalazł gdzieś w śnieżnej zaspie i postanowił go użytkować. Policjanci nie dali wiary w pokrętne tłumaczenia zatrzymanych i przewieźli ich do komisariatu. W czasie ich przesłuchania śledczy szybko ustalili, że zatrzymani nastolatkowie w dniu 5 lutego włamali się do cukierni, z której oprócz telefonu skradli ekspres do kawy, wyciskacz do soków i gotówkę, powodując straty w wysokości blisko 3.000 złotych.

Zatrzymani przyznali się do tego przestępstwa i usłyszeli już zarzuty. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci odnaleźli zrabowany sprzęt AGD. Za włamanie i kradzież cudzego mienia grozi im do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.