bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2012
  • wyświetleń: 8434

Plantacja marihuany w Kozach

Policjanci z referatu antynarkotykowego wspólnie z funkcjonariuszami z bielskiego pododdziału prewencji policji zlikwidowali plantację marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli 266 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać co najmniej 10 kilogramów gotowego narkotyku oraz pół kilograma gotowego już suszu, z którego można sporządzić tysiąc porcji odurzających marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 400.000 złotych.

Policjanci z bielskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych domów w Kozach prowadzona jest nielegalna plantacja marihuany.

Plantacja marihuany w Kozach · fot. Policja


W czasie przeszukania posesji znaleźli w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach wyposażonych w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Ściany wyłożone były styropianem i specjalną folią zatrzymującą ciepło.

Śledczy zabezpieczyli 266 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać co najmniej 10 kg suszu. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli pół kilograma gotowego już suszu, z którego można uzyskać około tysiąca porcji odurzających marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 400.000 złotych.

Uprawa oświetlana i nagrzewana była energią z nielegalnych przyłączy energetycznych. Obecni na miejscu pracownicy energetyki oszacowali wstępnie straty na około 15.000 złotych. Zatrzymany usłyszy zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany i posiadania narkotyków.

Za przestępstwo to może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.