bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • 23 maja 2018
  • wyświetleń: 5595

Nie będzie strefy kibica na stadionie. Być może powstanie na parkingu

Na majowej sesji Rady Miejskiej zastępca prezydenta miasta odpowiedział na interpelację radnych Karola Markowskiego i Romana Matyi ws. utworzenia strefy kibica na Stadionie Miejskim na czas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Miasto chce utworzyć strefę kibica, ale nie na stadionie, tylko na parkingu przy obiekcie.

stadion miejski
Nie będzie strefy kibica na stadionie. Być może powstanie na parkingu · fot. bielsko.info


Niedawno informowaliśmy, powołując się na słowa rzecznika bielskiego magistratu, że miasto nie zamierza tworzyć strefy kibica na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Radni Prawa i Sprawiedliwości, chcąc namówić prezydenta Jacka Krywulta do zmiany decyzji, przedstawili na majowej sesji interpelację w tej sprawie. Więcej o pomyśle Karola Markowskiego i Romana Matyi pisaliśmy w artykule "Radni chcą utworzenia strefy kibica na Stadionie Miejskim".

Na majowej sesji Rady Miejskiej zastępca prezydenta miasta Waldemar Jędrusiński, pod nieobecność Jacka Krywulta, odpowiedział na interpelację radnych. Urzędnik na początku wymienił listę miast, które nie tworzą strefy kibica.

- Według danych, które uzyskałem na dzień 15 maja, stref kibica nie będzie w Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Bytomiu - wymieniał Waldemar Jedrusiński.

stadion miejski
Nie będzie strefy kibica na stadionie. Być może powstanie na parkingu · fot. Wojciech Gorgolewski


Zastępca prezydenta miasta tłumaczył, że strefa nie może powstać na Stadionie Miejskim z powodu wymiany murawy i drobnych prac remontowych, które mają zostać przeprowadzone właśnie w tracie trwania Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

- Urząd Miejski pracuje nad sprawą utworzenia strefy kibica. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to ta strefa będzie utworzona, ale na parkingu obok stadionu. Istnieje możliwość udostępnienia tego terenu, i po uzyskaniu stosownej licencji, stworzenia tam strefy kibica - mówił na sesji Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta miasta.

Miasto zakłada, że strefa kibica nie powinna być imprezą masową, czyli w strefie jednocześnie będzie mogło przebywać do 1000 kibiców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.