bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 3987

W kaplicy bielskiego aresztu zainstalowano relikwie

Relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu, zainstalował 20 maja w kaplicy więziennej oddziału zewnętrznego w Bielsku-Białej biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

areszt kaplica
W kaplicy w bielskim areszcie zainstalowanie relikwie · fot. ppor. Ewa Pysz


Duchowny przypomniał skazanym, którzy uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii, że wstawiennictwo świętego kapłana, wyniesionego na ołtarze prawie dwa lata temu, pomóc może w tym, by wybory były podejmowane "w mocy Ducha Świętego, na miarę ucznia Chrystusa".

Osadzeni w wydzielonych grupach mogli pomodlić się po raz pierwszy przy doczesnych szczątkach błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego. W homilii bp Greger zaznaczył, że ks. Bukowiński jest dowodem na to, że Duch Święty uzdalnia do pełnienia służby nawet wtedy, gdy doświadczamy zewnętrznego ograniczenia. Jak wyjaśnił, zainstalowane relikwie mają przypominać o wielkim darze Boga, jakim było życie i pełne męstwa świadectwo męczennika Wschodu.

Młodszy psycholog w bielskiej placówki penitencjarnej, ppor. Ewa Pysz przypomniała, że relikwie zostały zainstalowane na stałe w kaplicy dzięki staraniom bielskiego kapelana Tomasza Gorczyńskiego. - Msza św. dla skazanych w OZ Bielsko-Biała zwyczajowo gromadzi między 30 a 60 osób. Dziś miała wyjątkowy, uroczysty charakter dzięki obecności biskupa. Osadzeni w wydzielonych grupach mogli pomodlić się przy doczesnych szczątkach błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego - dodała.

Od 1 kwietnia br. dawny areszt śledczy w Bielsku-Białej działa jako oddział zewnętrzny Zakładu Karnego w Cieszynie.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.