Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 maja 2018
  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 4803

Wykład państwa Chorążych o bielskim zamku i jego historii

Za nami:

W poniedziałek 21 maja o godz. 11.30 w sali L120 Akademii Techniczno-Humanistycznej w ramach Akademickiego Forum Humanistycznego dr Bogusław Chorąży i mgr Bożena Chorąży wygłoszą wykład pt. Badania archeologiczne zamku w Bielsku, któremu towarzyszyć będzie projekcja unikatowych slajdów.

Badania archeologiczne na dziedzińcu zamkowym - 03.08.2017
dr Bogusław Chorąży i mgr Bożena Chorąży · fot. bielsko.info


Prelegenci są znanymi w Bielsku-Białej archeologami, odkrywcami wielu zagadek historycznych związanych z początkami naszego miasta. Prowadzili m.in. odkrywcze wykopaliska w obrębie tzw. grodziska na Wale Szwedzkim w Starym Bielsku, eksplorowali podziemia bielskiego zamku oraz starego miasta.

Ich odkrycia w formie artykułów naukowych i popularnonaukowych były publikowane w lokalnych czasopismach oraz zamieszczane w opracowaniach naukowych o zasięgu ogólnopolskim. Oboje są członkami Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i pracownikami Muzeum Historycznego Bielska-Białej.

Wstęp na wykład - wolny.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.