Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 maja 2018
  • wyświetleń: 2503

Zostań dawcą szpiku i pomóż Panu Markowi z Wadowic

Za nami:

"Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy!" - pod takim hasłem 19 maja 2018 r. w godzinach od 9:00 do 21:00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniężną na terenie Galerii SFERA. Wydarzenie zostało zadedykowane Panu Markowi z Wadowic, który walczy z chorobą nowotworową - ostrą białaczką szpikową.

dkms
Zostań dawcą szpiku i pomóż Panu Markowi z Wadowic


Pan Marek ma 58 lat i mieszka w Wadowicach. Ma kochająca rodzinę: żonę Marię, córki Weronikę, Dagmarę i Kasię, syna Radka oraz wnuczkę Hanię. Razem z żoną prowadził działalność ogrodniczą, która była nie tylko jego pracą, ale także hobby. Diagnoza postawiona na przełomie marca i kwietnia 2018 roku - ostra białaczka szpikowa - diametralnie zmieniła jego życie. Dziś jedyną szansą na odzyskanie pełnej sprawności jest przeszczep szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

- Zwracamy się z gorącą prośbą do klientów Galerii SFERA, by zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. W prosty sposób możemy pomóc Panu Markowi oraz innym potrzebującym. Całość trwa tylko kilka minut, a badanie jest bezbolesne - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii Sfera.

Fundacja DKMS funkcjonuje od 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit. Już ponad 5 011 osób z jej bazy podarowało cząstkę siebie innym, dając im szansę na wygranie walki z białaczką i innymi nowotworami krwi lub szpiku. Co roku od 8 lat Fundacja DKMS organizuje ponad 1.000 akcji rejestracyjnych zwanych Dniem Dawcy, podczas których do bazy dołącza około 100 000 nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych. Przed nami kolejna w Galerii SFERA w Bielsku-Białej.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie fundacji www.dkms.pl.

Strefa rejestracji znajdzie się na Foyer Galerii II na parterze. Serdecznie zapraszamy do udziału w rejestracji w roli potencjalnych dawców i podzielenia się informacjami na temat akcji z mieszkańcami Bielska-Białej i okolic. Każdy z nas może uratować komuś życie!

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.