bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • 19 maja 2018
  • wyświetleń: 19712

Kolejna rewolucja śmieciowa. Od 1 lipca segregujemy na 7 frakcji!

W związku z nadchodzącymi z dniem 1 lipca zmianami zasad segregacji odpadów, SUEZ Bielsko-Biała S.A. prowadzi akcję dostarczania pojemników i dostosowywania dotychczasowych pojemników do gromadzenia nowych frakcji odpadów.

kosz na śmieci sita bielsko
Kolejna rewolucja śmieciowa. Od 1 lipca segregujemy na 7 frakcji! · fot. bielsko.info


- Ma to miejsce podczas odbioru odpadów Mokrych, dlatego prosimy o wystawianie pojemników przed posesję w terminie odbioru, nawet jeśli nie ma w nich odpadów - informuje SUEZ.

Zasady zmiany pojemników: na posesje dostarczane są dodatkowe pojemniki 120L na odpady BIO. Równocześnie na pojemnikach "Mokre" 120L zostają przyklejone etykiety o nazwie "POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU". Jeżeli mieszkańcy posiadają pojemnik 240L na odpady "Mokre", wówczas zostają one wymienione na pojemnik o pojemności 120l.

Segregacja w okresie przejściowym: do 30 czerwca 2018 r. odpady "Mokre" (gromadzone według dotychczasowych zasad) wrzucamy do pojemnika na - "POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU", a jeżeli odpadów Mokrych jest więcej nad stan pojemnika (dotyczy mieszkańców, którym dokonano zmiany na pojemnik o mniejszej pojemności) nadwyżkę wrzucamy do pojemnika na BIO - w okresie od podstawienia pojemnika na BIO do 30 czerwca 2018 r.

kosze, sita, śmieci
Kolejna rewolucja śmieciowa. Od 1 lipca segregujemy na 7 frakcji! · fot. bielsko.info


Przypominamy, że od 1 lipca segregujemy według nowych zasad, w myśl których odpady zbierane u źródła, czyli w naszych domach, należy segregować i przygotować do odbioru z podziałem na siedem frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bio, popiół, odpady zielone, pozostałości po segregowaniu.

O zmianach w pojemnikach i workach na inne frakcje ("PAPIER", "SZKŁO", "METALE i TWORZYWA SZTUCZNE") oraz sposobie gromadzenia w okresie przejściowym Urząd Miejski poinformuje wkrótce.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.