bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • 19 maja 2018
  • wyświetleń: 6250

Przed Ratuszem zaprezentują Lekki Pojazd Terenowy na bazie Malucha

Za nami:

19 maja w Bielsku-Białej odbędzie się prezentacja, obok której obojętnie nie będzie mógł przejść żaden miłośnik rodzimej motoryzacji i historii naszego miasta. Dzięki zaangażowaniu pana Antoniego Przychodzienia, właściciela Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka na ulice Bielska-Białej po bardzo, bardzo długiej przerwie wyjedzie - zbudowany na bazie popularnego Malucha - Lekki Pojazd Terenowy typu LPT.

LPT
fot. Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w S


To wyjątkowy rarytas! Szacuje się, że w latach 70 minionego wieku wyprodukowano zaledwie 10 egzemplarzy tego pojazdu. Do dzisiejszych czasów zachowały się tylko trzy. Warszawa i Szczecin mogą pochwalić się wersjami pływającymi, Bielsko-Biała - jedynym znanym na świecie egzemplarzem w wersji lądowej.

Więcej na temat różnic pomiędzy obiema wersjami i wielu, wielu innych ciekawostek nt. prezentowanego modelu będzie można dowiedzieć się podczas sobotniej prezentacji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - sobota, 19 maja, plac Ratuszowy w Bielsku-Białej. Prezentacja rozpoczyna się o godzinie 11.00.

ab / bielsko.info
źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.