Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2018
  • wyświetleń: 3401

Wyróżnienie dla Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej

Dziennik Gazeta Prawna już po raz czternasty przygotowała Ranking urzędów skarbowych. Wśród wyróżnionych znalazły się urzędy skarbowe z województwa śląskiego, w tym z Bielska-Białej.

Dziennik Gazeta Prawna ogłosiła wyniki ogólnopolskiego XIV Rankingu urzędów skarbowych. Zestawienie zostało przygotowane pod patronatem Ministerstwa Finansów. W rankingu oceniano skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość). W kategorii skuteczności urząd skarbowy można było uzyskać punkty za zasadne wszczynanie postępowań podatkowych, prawidłowe rozstrzygnięcia, efektywność finansową postępowań oraz skuteczność egzekucji. Natomiast w kategorii efektywności zwracano uwagę na przeciętny czas jaki minął od wszczęcia postępowania podatkowego do dnia doręczenia decyzji podatkowej, szybkość wszczętych egzekucji oraz procent kontroli pozytywnych.

W kategorii skuteczności wśród urzędów wyspecjalizowanych zostały wyróżnione oba śląskie urzędy skarbowe - Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu zajął 3. miejsce (90 pkt), natomiast Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - 7. miejsce (77 pkt).

W klasyfikacji generalnej wśród wyspecjalizowanych urzędów skarbowych wyróżniono Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu, który zajął 3. miejsce (187 pkt) oraz Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, który uzyskał 146 pkt i zajął 9. miejsce.

W oddzielnym zestawieniu Dziennik Gazeta Prawna oceniła również 16 izb administracji skarbowej. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach otrzymała 7. miejsce w kategorii efektywność (28 pkt), 6. miejsce w kategorii skuteczność (39), natomiast w klasyfikacji generalnej zajęła 5. miejsce.

- Dobre wyniki śląskich urzędów skarbowych to przede wszystkim połączenie organizacji urzędu i maksymalnego wykorzystania umiejętności i doświadczenia urzędników. Wpływ na doskonałe wyniki w rankingu ma również zaangażowanie pracowników skarbowych, bo to oni każdego dnia pracują na sukces urzędu - podsumowują przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

BM / bielsko.info, źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.