Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2018
  • wyświetleń: 2637

Przegrana Podbeskidzia na własnym stadionie. 3 punkty dla Odry Opole

Podbeskidzie na własnym stadionie po raz pierwszy w 2018 roku zostało pokonane - pogromcą okazała się Odra Opole.

Podbeskidzie - Odra Opole
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 · fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie


Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźne dyktando Podbeskidzia. Już w dziewiątej minucie Chmiel opanował piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu Sierpiny, dograł ją do Sabali stającego w głębi pola karnego, a ten już bardzo blisko bramki uderzył obok Kuchty, ale piłka trafiła w słupek. Aktywny był Kostorz, który dziś dostał szansę gry od pierwszej minuty, dużo zamieszania w szeregach obronnych rywali robił Chmiel, ładnie do gry ofensywnej podłączali się boczni obrońcy a Sierpina nie miał większych problemów z ogrywaniem rywala na lewej stronie. Cóż z tego, jeśli nie udawało się stworzyć dogodnych sytuacji strzeleckich. Jeszcze Kostorz dośrodkował ładnie i dokładnie do Malca, ale ten nie miał miejsca na oddanie strzału. W tej części gry Odra praktycznie nie miała nic do powiedzenia w ofensywie.

W przerwie meczu już drugi raz w historii klubu doszło do zaręczyn - na boisku Aleksandra powiedziała tak Tomaszowi. Zakochana para odebrała gratulacje od wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach, którzy nagrodzili odwagę Tomasza brawami.

Druga połowa zaczęła się od sygnału ostrzegawczego ze strony gości: najpierw Cverna najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, uderzył mocno głową, ale Leszczyński popisał się kapitalnym refleksem i wybił piłkę. Szczęścia zabrakło kilka minut później. Błyskotliwą akcję na prawym skrzydle przeprowadził Mikinić, rozegrał piłkę ze Skrzypczakiem, a do wycofanej piłki dopadł Habusta, po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od słupka i Leszczyński został pokonany po raz pierwszy. Kilka minut później kibice przecierali oczy ze zdumienia, bo Odra prowadziła już2:0 a strzelcem drugiej bramki był ponownie Habusta. Tym razem pomocnik Odry przejął piłkę odbitą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi TSP na interwencję.

Nadzieję na dogonienie rywala dał jeszcze bielszczanom Tomczyk, wprowadzony w drugiej połowie za Sabalę. To była akcja dwóch młodzieżowców, bo świetnym podaniem, dającym Tomczykowi sytuację sam na sam z bramkarzem, popisał się Kacper Kostorz. Po tym trafieniu rozpoczęło się oblężenie bramki Odry, ale goście skutecznie się bronili i nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa. Trzy punkty niestety pojechały do Opola.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 (0:0)

Bramki: 77’ Tomczyk - 53’, 59’ Habusta

żółte kartki: Sierpina - Mikinić, Skrzypczak, Baran

TSP: Leszczyński - Oleksy, Malec, Bougaidis, Moskwik - Chmiel (65’ Kozak), Guga, Rakowski, Sierpina (90’ Pindera) - Sabala (57’ Tomczyk), Kostorz

Odra Opole: Kuchta - Cverna, Baran, Kowalski, Niziołek, Brusiło, Mikinic (90’ Bonecki), Maćczak (69’ Wodecki), Habusta, Winiarczyk, Skrzypczak (76’ Ledecky)

BM / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.