Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • wyświetleń: 1937

Arka zainaugurowała nową akcję edukacyjną "SiejeMy Słońce"

10 maja o godz. 10.00 na placu Bolka i Lolka w Galerii SFERA w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA zainaugurowała akcję edukacyjną "SiejeMY Słońce". Podczas inauguracji z uczniami SP nr 2 w Bielsku-Białej wyhodowane sadzonki słonecznika zasadzono do doniczek z recyklingu wykorzystując ziemię z przydomowych kompostowników.

Inauguracja akcji "SiejeMY Słońce" - 10.05.2018 · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Głównym motywem akcji będzie słonecznik - najbardziej słoneczny z naszych kwiatów. Program zaplanowany jest na kwiecień - wrzesień 2018 roku. Słonecznik jest także symbolem wielu światowych działań ekologicznych.

Akcja promuje proste działania ekologiczne, w szczególności skupione na pomocy pszczołom, ptakom. Będziemy promować zakładanie ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych. Produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję.

- W ramach programu stworzymy prostą stronę internetową z mapą posadzonych słoneczników, pakiety edukacyjne dla szkół i przedszkoli, a w szczególności będziemy realizowali przestrzenne działania promocyjne w centrach miast. W programie będziemy zachęcali placówki oświatowe do tworzenia niewielkich miejsc przyjaznych ludziom, zwierzętom i przyrodzie. Ogrody dla pszczół i innych zapylaczy, ptaków, w których będą sadzone wyhodowane wcześniej słoneczniki - informuje Arka.

Program zostanie podsumowany we wrześniu podczas Święta Słonecznika poprzez organizację barwnych pochodów, happeningów, wystaw zdjęć oraz ogólnopolski konkurs.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.