Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 maja 2018
  • wyświetleń: 3566

ZUS w Bielsku-Białej odnotował większy wpływ składek

O ponad 93 mln zł wzrosła kwota składek na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jaką odnotował, w pierwszym kwartale tego roku bielski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2017 r.

zus bielsko-biała
ZUS w Bielsku-Białej odnotował większy wpływ składek na ubezpieczania · fot. google.com


Większy wpływ składek na ubezpieczenia społeczne to również efekt wprowadzenia z początkiem roku e-składki. Przypomnijmy, od 1 stycznia br. wszystkie składki przedsiębiorca opłaca jedną wpłatą na swój indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). Kwotę przelewu ZUS księguje, rozlicza i automatycznie przekazuje na odpowiedni fundusz.

- Jeden rachunek to nie tylko oszczędność czasu, minimalizacja błędów przy wypełnianiu druków, czy mniejsze koszty związane z opłatą przelewu, ale też zwiększenie wpływu składek do FUS - podkreśla Marcin Tomecki, zastępca dyrektora ds. dochodów w Oddziale ZUS w Bielsku-Białej.

Dzięki e-składce do bielskiego Oddziału ZUS w pierwszym kwartale tego roku wpłynęło ponad 1 mld 91 mln złotych na wszystkie fundusze, tj. Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (czyli składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe i chorobowe) oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych. To o 11-procent więcej w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 r.

Jeśli chodzi o samą wysokość składek na FUS to ten wzrost jest jeszcze większy, bo wyniósł 13 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Wprowadzenie systemu e-składki, czyli indywidualnego numeru rachunku, to nie tylko ułatwienia dla przedsiębiorców, ale też uszczelnienie systemu.

Jeżeli przedsiębiorcy są zainteresowani informacjami na temat zasad opłacania i rozliczania składek w ramach e-składki Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje bezpłatne szkolenia:
  • 15 maja, godz. 9:00, w bielskiej siedzibie ZUS przy ul. Krasińskiego 34, 36, w sali nr 431 a,
  • 22 maja, godz. 9:00, w inspektoracie ZUS w Cieszynie przy ul. Bielskiej 29,
  • 25 maja, godz. 9:00, w inspektoracie ZUS w Żywcu przy ul. Piernikarska 2.


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 33 8253121 lub email: sekretariatbielskobiala@zus.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.