bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2012
  • wyświetleń: 4433

Straż podsumowała miniony rok

Bielska Straż Pożarna podczas corocznej narady podsumowała działalność w 2011 r. W spotkaniu wzięli udział: Z-ca Komendanta Wojewódzki PSP w Katowicach st.bryg. Jeremi Szczygłowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, a także przedstawiciele władz samorządowych i służb współdziałających - m.in. Policji, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego i GOPR.

Straż Pożarna podsumowała miniony rok · fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie narady Z-ca Komendanta bryg. Krzysztof Grygiel przedstawił sprawozdanie z udziału jednostek ochrony przeciwpożarowej w akcjach ratowniczo-gaśniczych w 2011 r.:
- w roku 2011 bielscy strażacy interweniowali 2955 (o 1116 zdarzeń mniej niż w 2010 r.), co uplasowało miejscową komendę na czwartym miejscu w województwie śląskim,
- średnio strażacy wyjeżdżali do zdarzenia co 2 h 57 minut, a czas trwania akcji wyniósł średnio 1h 29 minut.
- w 2011r. przeprowadzono 117 kontroli stanu ochrony przeciwpożarowej i dokonano 81 odbiorów technicznych.

Bryg. Krzysztof Grygiel zwrócił również uwagę na sprzęt pozyskany w 2011 roku przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem był zakup nowej drabiny samochodowej. Kupno pojazdu było możliwe m.in. dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Urzędom Miast i Gmin powiatu bielskiego, zakładom pracy, spółdzielniom mieszkaniowym oraz organizacjom z terenu miasta i powiatu bielskiego.

Komendant Miejski st. bryg. Adam Caputa podziękował wszystkim, dzięki którym udało się pozyskać fundusze na zakup samochodu - drabiny. Dzięki zakupowi tego pojazdu polepszył się stan zabezpieczenia miasta i powiatu, ponieważ dotychczasowe drabiny pochodziły z 1974 r. i 1992 r.

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st.bryg. Jeremi Szczygłowski omówił charakterystykę zdarzeń na terenie województwa śląskiego i podkreślił wagę przeprowadzanych kontroli stanu bezpieczeństwa pożarowego realizowanych przez komórki kontrolno- rozpoznawcze.

Podsumowując naradę, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej wspomniał o planach na rok 2012 r., wśród których priorytetowe jest dokończenie budowy Zintegrowanego Stanowiska Kierowania dla służb współdziałających.

Ponadto Komendant wspomniał o końcowym etapie rozbudowy bazy lokalowej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie znajduje się Zamiejscowy Posterunek PSP. Inwestycja ta realizowana przez burmistrza Czechowic-Dziedzic spowoduje poprawę zabezpieczenia operacyjnego, a także poprawę warunków bytowych dla strażaków.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.