Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 maja 2018
  • wyświetleń: 2729

Głosuj na projekty społeczne w Bielsku-Białej i okolicach!

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco Decydujesz, pomagamy". Na Podbeskidziu konkurują ze sobą: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Trampolina BB", Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie "Podobamisietu".

tesco głosowanie
fot. TESCO


W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

- Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze - opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na - ich zdaniem - najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Bielsko Białej i okolicach rywalizują ze sobą:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Trampolina BB"


Talerz, kubek, wisiorek, wazon - czy każdy wie jak są wykonane? Stowarzyszenie „Trampolina BB” wie jak je stworzyć, a do nauki zaprasza innych! Projekt to cykl warsztatów ceramicznych w których instruktorami będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Instruktorzy pokażą i nauczą jak pracować z gliną. Warsztaty będą odbywać się w różnych placówkach na terenie miasta, a każdy uczestnik będzie mógł wykonać i zabrać do domu swoją pracę.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy Bielsko-Biała


Autyzm jest samotną wędrówką przez życie. Towarzystwo chce, aby podopieczni - dzieci, nastolatki i dorośli z autyzmem nauczyli się wędrować z innymi: wolontariuszami
i przyjaciółmi. Nordic Walking - to wspólne wędrowanie, szansa na kontakt osób z autyzmem ze światem zewnętrznym, na wzajemne poznanie, zrozumienie, akceptację i sympatię. Nordic Walking - to przyjemność, ruch, radość, ale także kontakt z innym, trochę odmiennym człowiekiem.

Stowarzyszenie "Podobamisietu"


Projekt "Zawodnicy na dzielnicy" to włączenie dzieci i młodzieży na kilku osiedlach Bielska-Białej w uprawianie sportu. W tym zebrane zostaną drużyny: piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, aby upowszechnić te formy sportu w zorganizowany sposób na dostępnych boiskach miasta. Do działania zaangażowana zostanie grupa trenerów, aby rozgrywki miały profesjonalny przebieg. Na koniec odbędzie się „Dzień ze sportem” w formie pikniku, w ramach którego zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.