bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2018
  • wyświetleń: 12097

W czerwcu rozpocznie się przebudowa ulicy Stojałowskiego

W czerwcu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic: ks. Stanisława Stojałowskiego, Wyzwolenia, Władysława Broniewskiego wraz z przebudową Placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Kierowcy przez co najmniej trzy miesiące będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

skrzyżowanie stojałowskiego
Skrzyżowanie ulic Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia · fot. bielsko.info


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przystępuje do realizacji zadania pn. "Rozbudowa skrzyżowania ulic ks. Stanisława Stojałowskiego, Wyzwolenia, Władysława Broniewskiego wraz z przebudową Placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej".

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest od czerwca 2018 r. a zakończenie w IV kwartale 2018 r. Przewidywany czas realizacji całości inwestycji wynosi 4 miesiące, z czego całkowitą przejezdność dla wszystkich relacji zaplanowano już po 3 miesiącach.

W celu zapewnienia optymalnego prowadzenia prac - skracając tym samym czas utrudnień i ograniczeń w ruchu, roboty przeprowadzone będą w kilku etapach. Więcej o ograniczeniach w ruchu w specjalnej informacji przygotowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Zaproponowana przez wykonawców oferta okazała się trzykrotnie droższa niż zakładano, przez co w budżecie miasta dokonano zwiększenia finansowania inwestycji o 7,25 mln złotych. Dokonano już wyboru oferty - skrzyżowanie i plac Opatrzności Bożej przebuduje spółka Strabag Infrastruktura Południe.

Przypominamy, że w ramach zadania ma powstać nowe rondo w centrum miasta przez zastąpienie istniejącego skrzyżowania z pierwszeństwem przejazdu, skrzyżowaniem o ruchu okrężnym.

Wizualizacje przebudowy skrzyżowania i placu Opatrzności Bożej · fot. materiały przetargowe


W ramach inwestycji zostanie przebudowana ulica ks. Stanisława Stojałowskiego na odcinku od budynku nr 43 do ul. Żywieckiej, a także plac Opatrzności Bożej. Zamówienie obejmuje również przebudowę mostu na potoku Niwka pod ulicą Stojałowskiego i pod zieleńcem, przeniesienie i zabezpieczenie figury św. Jana Nepomucena.

Co ciekawe, jak wynika z wizualizacji, przez całe rondo zostanie poprowadzony "ślad" znajdującego się pod rondem potoku Niwka, który po zmroku ma być podświetlony na niebiesko.

Więcej o planowanej inwestycji w centrum miasta pisaliśmy w artykule "[WIZUALIZACJE] Powstanie owalne rondo w ciągu ulicy Stojałowskiego".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.