Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2012
  • wyświetleń: 1913

Nagroda dla Klubu Gaja

Praca Klubu Gaja została bardzo wysoko oceniona przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To publiczna instytucja, która zajmuje się wspieraniem działań ekologicznych w najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionie Polski.

klub gaja
Klub Gaja odebrał nagrodę za swoje działania na rzecz ekologii. · fot. Klub Gaja


Klub Gaja jest jedną z najstarszych polskich organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. Priorytetem w kształtowaniu stosunku do przyrody i zwierząt jest współpraca i edukacja.

Nagroda „Eko-Aktywni 2011” została przyznana Klubowi Gaja za działania na rzecz ochrony przyrody i zwierząt oraz edukację ekologiczną w latach 2010- 2011. W ciągu tych lat Klub Gaja m.in. ponad tysiąc razy udzielił konsultacji i porad, które przyniosły korzyści dla środowiska naturalnego. Jednocześnie wspierał osoby, które indywidualnie chciały pomagać zwierzętom i chronić przyrodę. Wykładów i warsztatów (blisko 400), na temat zagadnień związanych z ekologią, wysłuchało ponad 11 tys. osób.

Program Klubu Gaja - Święto Drzewa - przyczynił się do zwiększenia społecznego zainteresowania przyczynami i skutkami zmian klimatycznych wśród ponad 114 tys. osób. Zaowocował także posadzeniem 126 tys. drzew. Program Klubu Gaja - Zaadoptuj rzekę - zdobył zainteresowanie u blisko 40 tys. osób, a ponad 300 fragmentów rzek i potoków zostało otoczonych opieką. W inwestycjach związanych z budową nowych połączeń drogowych Klub Gaja doprowadził do ochrony płazów (budowa zbiorników rozrodczych oraz zabezpieczeń wzdłuż dróg) i ptaków (lepsze oznakowanie ekranów dźwiękochłonnych umożliwiające bezpieczny przelot).

Dzięki zainicjowaniu wielostronnej współpracy Klub Gaja przyczynił się do odnowy 100-letniego alpinarium na szczycie Szyndzielni oraz uwzględnienia ochrony przyrody w planowaniu infrastruktury rekreacyjnej na stoku Dębowca.

Wymienione działania są tylko częścią 2-letniej pracy Klubu Gaja, która została nagrodzona przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach tytułem „Eko-Aktywni 2011” oraz nagrodą finansową w wysokości 30 tys. złotych.

Na potrzeby konkursu profesjonalizm i rzetelność Klubu Gaja zostały potwierdzone rekomendacjami przez Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewodę Śląskiego i Prezydenta Bielska-Białej. Pozytywną ocenę Klub Gaja otrzymał także od Wiceprezydenta Miasta Katowice oraz z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

To już druga nagroda dla Klubu Gaja w konkursie Eko-Aktywni.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.