bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2012
  • wyświetleń: 1956

"Fałszywy wnuczek" znów w akcji

Oszust podający się za krewnego i usiłujący wyłudzić pieniądze od starszej kobiety znów dał o sobie znać.

Oszust podający się za krewnego 80-letniej bielszczanki usiłował wyłudzić pilną pożyczkę. Tak kierował rozmową, że kobieta była przekonana, że rozmawia z mężem swojej wnuczki. Kiedy starsza kobieta stwierdziła, że nie ma w domu pieniędzy, a musi je pobrać z banku sprawca przerwał rozmowę i już więcej nie nawiązał kontaktu. Bielszczanka dopiero w rozmowie z prawdziwym krewnym zorientowała się, że miała do czynienia z oszustem.

Policja apeluje: bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.