bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2012
  • wyświetleń: 6313

Poważny wypadek na DK-1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W czwartek nad ranem w Bielsku-Białej na drodze krajowej nr 1 doszło do zderzenie dwóch tirów z dwoma osobówkami. Jedna osoba odniosła obrażenia. Pas ruchu w kierunku Bielska-Białej był zablokowany. Z jednego z tirów wyciekło paliwo. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Zorganizowano objazdy.

Reklama

wypadek, dk-1
Po wypadku droga krajowa nr 1 jest zablokowana · fot. Gofer


Do zdarzenia doszło około 7.45 na wysokości stacji paliw "Orlen". Z ustaleń wynika, że kierowca daewoo tico jadący w kierunku Bielska-Białej zaczął gwałtowanie hamować przed sznurem znajdujących się przed nim pojazdów. Na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg.

Wypadek na DK-1 · fot. WRD KMP Bielsko-Biała


Jadąca za nim kobieta zdążyła wyhamować, ale na seata, którym kierowała najechał tir - cysterna na czeskich numerach rejestracyjnych. Tir odbił się od seata i najechał na daewoo, a następnie wjechał w barierę energochłonną. Jadący za tymi pojazdami kierowca kolejnego tira usiłował uniknąć zderzenia i zaczął gwałtownie hamować. Wpadł w poślizg, odbił się od cysterny, a następnie wpadł do rowu.

Kierująca seatem została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Ze zbiornika jednego z tirów wyciekło około 300 litrów paliwa. Strażacy neutralizują zagrożenie. Policjanci zorganizowali objazdy.

Miejsce wypadku:W Czechowicach-Dziedzicach samochody osobowe kierowane były w ul. Katowicką. Aktualnie ruch w kierunku Bielska-Białej odbywa się jednym pasem.

aka / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj