bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5436

[ZDJĘCIA] Grotołazi z Bielska-Białej w Maroku

Grotołazi z Bielska-Białej, skupieni wokół bielskiego Speleoklubu, planują zdobyć jedną z najgłębszych jaskiń w Afryce. Otrzymaliśmy właśnie pierwszą relację od uczestników wyprawy. Na niedzielę zaplanowali próbe ataku dna!

Grotołazi z Bielska-Białej w Maroku - 04.2018 · fot. Kamil Polański / Speleoklub Bielsko-Biała


Czekając na okno pogodowe - jak himalaiści.

Prognozy pogody dla rejonu gór Rif niestety się sprawdziły. Zarówno tubylcy jak i turyści są zaskoczeni tą zupełnie nieafrykańską aurą: deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Chłodno i wilgotno, zimniej nawet niż w Bielsku. Wy w krótkich spodenkach, my pod kocem w oczekiwaniu na dziurę w chmurach i poprawę pogody. Dla podziemnego świata, w który się wybieramy oznacza to dużo wody, może na tyle dużo, że nie będzie można przejść. Nasze obawy potwierdził nasz Marokański kolega - grotołaz, który zasugerował, że przy takich opadach ciężko będzie osiągnąć dno, a by uniknąć niebezpieczeństwa zalania czy odcięcia należy odczekać przynajmniej dwa dni bezdeszczowe, aby poziom wody opadł.

Czekamy na to odkąd przyjechaliśmy. Dziś tj w czwartek korzystając z przerwy w opadach między godziną 12:00 a 16:00, wcielając w życie już i tak opóźniony plan, zapuszczamy się w góry i do pierwszej studni na rekonesans. Na polanie przed dziurą zaskakuje nas zalegający wciąż śnieg, a na zjeździe obfity wodospad. Na szczęście jednak dalsze korytarze rekompensują te fatalistyczną wizję i wygląda na to, że jak tylko przestanie padać deszcz przejdziemy do próby ataku dna. Planowany termin akcji - niedziela 15.04.


Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wyprawą.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.