Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2018
  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9535

Jajowate rondo jednak powstanie. Więcej pieniędzy na inwestycję

Choć zaproponowana przez wykonawców oferta na budowę ronda w ciągu ulicy Stojałowskiego okazała się trzykrotnie droższa niż zakładano, miasto zrealizuje w 2018 inwestycję w centrum miasta. Dokonano już wyboru oferty - skrzyżowanie i plac Opatrzności Bożej przebuduje spółka Strabag Infrastruktura Południe. W projekcie zmian tegorocznego budżetu wpisano zwiększenie finansowania inwestycji o 7,25 mln złotych.

skrzyżowanie stojałowskiego
Skrzyżowanie ulic Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia · fot. bielsko.info


Przypominamy, że 26 marca w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej odbyło się otwarcie ofert. W ramach przetargu do MZD wpłynęły dwie oferty. Spółka Strabag Infrastruktura Południe wyceniła inwestycję na 11,3 mln złotych brutto. Nieznacznie drożej, bo na 12 mln złotych brutto, swoją ofertę złożyło konsorcjum firm: IMB Podbeskidzie - Radex.

Obie oferty przekraczały prawie trzykrotnie budżet, jaki na realizację zadania chciał przeznaczyć Miejski Zarząd Dróg. Na sfinansowanie zamówienia MZD zamierzał przeznaczyć niespełna 4,2 mln złotych brutto.

Miasto nie odstępuje jednak od swoich planów. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2018 roku. 11 kwietnia Miejski Zarząd Dróg dokonał wyboru wykonawcy. Postawiono na najtańszą ofertę spółki Strabag. W projekcie uchwały zmieniającej budżet miasta na 2018 rok, który zostanie poddany pod głosowanie na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, wpisano już zwiększenie finansowania inwestycji o 7,25 mln złotych.

Przypominamy, że w ramach zadania ma powstać nowe rondo w centrum miasta przez zastąpienie istniejącego skrzyżowania z pierwszeństwem przejazdu, skrzyżowaniem o ruchu okrężnym.

Wizualizacje przebudowy skrzyżowania i placu Opatrzności Bożej · fot. materiały przetargowe


W ramach inwestycji zostanie przebudowana ulica ks. Stanisława Stojałowskiego na odcinku od budynku nr 43 do ul. Żywieckiej, a także plac Opatrzności Bożej. Zamówienie obejmuje również przebudowę mostu na potoku Niwka pod ulicą Stojałowskiego i pod zieleńcem, przeniesienie i zabezpieczenie figury św. Jana Nepomucena.

Co ciekawe, jak wynika z wizualizacji, przez całe rondo zostanie poprowadzony "ślad" znajdującego się pod rondem potoku Niwka, który po zmroku ma być podświetlony na niebiesko.

Więcej o planowanej inwestycji w centrum miasta pisaliśmy w artykule "[WIZUALIZACJE] Powstanie owalne rondo w ciągu ulicy Stojałowskiego".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.