bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2012
  • wyświetleń: 2042

Wyłapali pijanych kierowców

W poniedziałek od 5.00 do 13.00 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Policja, policjant, alkomat, alkohol
Policjanci wyłapali pijanych kierowców · fot. Policja


Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta i powiatu. Działania te miały na na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

W czasie trwania akcji zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. Tuż przed 6.00 na bielskiej ul. Mazańcowickiej patrol z drogówki zatrzymał do kontroli 46-letniego kierowcę opla. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko promila alkoholu.

Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu w ręce policjantów „wpadł” 23-latek, który kierował fiatem seicento. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał we krwi 1,1 promila alkoholu.

Kilka minut po 9.00 na ul. Nad Potokiem patrol z komisariatu III zatrzymał 54-letniego kierowcę mitsubishi, którego badanie wykazało zawartość blisko 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcom uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

Z kolei w samo południe w Rudzicy patrol z Jasienicy zatrzymał 25-latka z powiatu cieszyńskiego, który wsiadł za kierownicę bmw w stanie po użyciu alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.