bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018
  • 8 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5047

Miasto chce postawić pomnik poświęcony kolejnej bajce!

Urząd Miejski zwrócił się do właściciela praw autorskich bajki "Porwanie Baltazara Gąbki" o wyrażenie zgody na postawienie w Bielsku-Białej rzeźby związanej z 13-odcinkowym serialem animowanym, który w latach 1969-1970 został wyprodukowany przez Studio Filmów Rysunkowych.

przygody baltazara gąbki
Miasto chce postawić pomnik poświęcony kolejnej bajce · fot. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


Przypominamy, że na marcowej sesji Rady Miejskiej radni Marcin Lisiński i Agnieszka Gorgoń-Komor zaproponowali, aby na podstawie istniejących oraz nowych bajkowych pomników utworzyć w naszym mieście "Szlak Bielskich Bajek". Więcej o inicjatywie radnych pisaliśmy w artykule "Czas wykorzystać potencjał bielskich bajek! Powstaną kolejne pomniki?".

Okazuje się, że jeszcze przed złożeniem interpelacji przez radnych, Wydział Promocji Miast podjął kroki mające na celu postawienie trzeciej rzeźby związanej z jedną z bajek animowanych wyprodukowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wydział Promocji Miasta zaplanował, aby jako trzecia w centrum miasta, stanęła rzeźba związana z serialem "Porwanie Baltazara Gąbki".

baltazar gąbka
Kadr z bajki "Porwanie Baltazara Gąbki" · fot. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


- W ramach działań sporządzony został wstępny kosztorys inwestycji oraz rozpoczęty został proces mający na celu uzyskanie zgody właściciela praw autorskich do wizerunku postaci z bajki na postawienie w Bielsku-Białej rzeźby. W dniu 9 marca br. listem poleconym wysłano prośbę o wyrażenie nieodpłatnej zgody na wykorzystanie postaci z serialu "Porwanie Baltazara Gąbki" do spadkobierczyni praw autorskich Yvonne Ledwig, obecnie mieszkającej w Niemczech - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta miasta.

Urzędnik dodał, ze w przyszłości planowane jest rozszerzenie szlaku o kolejne rzeźby. W momencie, w którym szlak objąłby co najmniej 4 rzeźby, zaplanowe jest opracowanie folderów i mapek mających uatrakcyjnić zwiedzanie miast szlakiem rzeźb.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.