Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 7294

Czas wykorzystać potencjał bielskich bajek! Powstaną kolejne pomniki?

Potencjał Studia Filmów Rysunkowych i jednego z najbardziej charakterystycznych "produktów" Bielska-Białej, jakim są kultowe bajki, jest ciągle niewykorzystywany. Radni Agnieszka Gorgoń-Komor i Marcin Lisiński zaproponowali, aby w naszym mieście utworzyć "Szlak Bielskich Bajek".

pomnik bolka i lolka
Pomnik Bolka i Lolka w Bielsku-Bialej · fot. DarMor Photography


Na marcowej sesji Rady Miejskiej radni przedstawili interpelację w sprawie utworzenia turystycznej trasy "Szlakiem Bielskich Bajek", jako kontynuacji tworzenia Interaktywnego Centrum Bajek i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

- Szlak mógłby składać się z kliku figur postaci z bajek z wykorzystaniem istniejących i cieszących się dużą popularnością postaci Bolka i Lolka oraz Reksia rozmieszczonych w ciekawych punktach naszego miasta, które turyści odwiedzaliby kolejno wg przygotowanych mapek. W pobliżu tych punków mogłyby znajdować się punty sprzedaży pamiątek związanych z tą tematyką. Byłaby to unikalna atrakcja naszego miasta wyróżniająca je spośród innych miast i zachęcają do przyjazdu rodzin z dziećmi z całej Polski - poinformowała radna Agnieszka Gorgoń-Komor.

pomnik, reksio
Pomnik Reksia w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Prezydent miasta zaznaczył, że bajkowy szlak mógłby być zrealizowany równolegle z Interaktywnym Centrum Bajek i Animacji, jednak ten projekt stoi pod znakiem zapytania ze względu na brak środków finansowych.

- Na razie ta budowa jest we mgle. Miały być środki ministerialne, których na razie nie ma. Środków unijnych też nie ma. Teraz przymierzają się do Funduszu Norweskiego. Na razie z przykrością stwierdzam, że na dzisiaj nie ma widoków, żeby ruszyła budowa, z która wiążemy duże nadzieje - mówił na sesji Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.