Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 2793

Bielscy strażacy oddali krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

29 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem: "SpoKREWnieni służbą". Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Bielscy strażacy oddali krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" - 29.03.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Głównym celem akcji było propagowanie idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i promowanie honorowego krwiodawstwa. W akcji wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej i pobliskich komend, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, a także mieszkańcy Bielska-Białej i okolic.

Łącznie zgłosiło się 49 osób, z których po konsultacji lekarskiej krew mogło oddać 45. Udało się pozyskać ponad 20 litrów tego ratującego życie płynu od spełniających wszelkie wymogi dawców. Akcję zorganizowano we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.