Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 5673

Prognoza pogody na Wielkanoc. Nie mamy dobrych informacji...

Łowcy Burz Podbeskidzie przed świątecznym weekendem przygotowali szczegółową prognozę pogody na Wielkanoc.

Wielkanoc 2013 pod śniegiem
Zajączek z Porąbki. Wielkanoc w 2013 roku · fot. Agnieszka i Klaudia


- Dynamiczna - jednym słowem można określić pogodę jaka panować będzie podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Zaznaczamy, że trasa prognozowanego niżu, a także jego aktywność, może być inna co będzie skutkowało zmianami w prognozach. Faktyczne warunki i rodzaj opadów będzie zależny od głębokości i trajektorii układu niskiego ciśnienia. Tak naprawdę prognozujemy coś, co jeszcze nie powstało, więc nie ma szans w 100% określić pogody - informują Łowcy Burz Podbeskidzie.

Wielki Piątek, 30 marca
W ciągu dnia sporo słońca, zachmurzy się po południu, pod wieczór możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na poziomie 10-12*C.

Wielka Sobota, 31 marca
Zachmurzenie umiarkowane/duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna na poziomie 13-15*C. Po południu i wieczorem spodziewamy się dość silnych opadów deszczu. Szykuje się też znaczny spadek ciśnienia, więc meteopaci nie będą się czuli najlepiej.

Wielkanoc, 1 kwietnia
Na niebie sporo chmur, z których będzie padał deszcz. W górach już śnieg. Temperatura maksymalna 3-6*C, z biegiem dnia będzie spadać. Pod wieczór wzrośnie też prędkość wiatru - do 60km/h z zachodu.

Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia
To właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano możliwe są umiarkowane opady mokrego śniegu. Tutaj trajektoria niżu będzie miała duże znaczenie, także możliwe, że pojawi się zmiana warunków. Temperatura rano od 0 do +2*C, w ciągu dnia ociepli się do 4-5*C. W dalszym ciągu silny wiatr z zachodu.

Od wtorku spodziewane jest ocieplenie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.