Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 2289

Włamali się do firmy, w której pracowali i ukradli olej napędowy

Policjanci z komisariatu w Szczyrku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali okraść własnego pracodawcę. Łupem rabusiów padło 200 litrów paliwa o wartości blisko tysiąca zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo to grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w jednej z prywatnych firm w Wilkowicach. Mężczyźni dysponowali kluczami do bramy wjazdowej na teren przedsiębiorstwa. Działając pod osłoną nocy, napełnili 8 kanistrów paliwem o wartości blisko tysiąca zł. Nie zdążyli skraść beczek z olejem napędowym, bo zostali spłoszeni przez przypadkowego świadka.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwaj pracownicy firmy w wieku 29 i 30 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty. Za usiłowanie kradzieży cudzego mienia grozi im teraz do 5 lat za kratami.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.