Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 3003

Polska - Anglia w liczbach. Najstarszy kibic miał 94 lata!

Choć mecz Polska - Anglia w Bielsku-Białej odbył się już kilka dni temu, nadal trudno o nim zapomnieć. TS Podbeskidzie, które było współorganizatorem największego w ostatnich latach piłkarskiego wydarzenia w Bielsku-Białej, przygotowało raport o kibicach, którzy dopingowali biało-czerwonych.

polska anglia
Kartoniada podczas hymny Polski na Stadionie Miejskim · fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie


Łączna liczba sprzedanych wejściówek na mecz wyniosła 13 745 i jest to nowy rekord jeśli chodzi o wydarzenia organizowane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Poprzedni ustanowiony został podczas meczu ligowego TS Podbeskidzie i był o ponad dwa tysiące niższy (11 621). -

Ponad połowa, czyli 7423 osoby po raz pierwszy była na Stadionie Miejskim i liczymy na to, że dzięki fantastycznej atmosferze na meczu będą wracać na ten obiekt, choćby na mecze Podbeskidzia - informuje bielski klub.

Wśród kibiców, którzy kupowali wyjściówki na stadion 1/3 stanowiły osoby niepełnoletnie (ponad 4500) a połowę z nich stanowiły dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia. Najstarszym kibicem był 94-letni mężczyzna, a najmłodsza trójka fanów nie przekroczyła jeszcze roczku!

19% kibiców meczu Polska - Anglia to kobiety, 81% stanowili mężczyźni.

Najliczniej reprezentowaną szkoła był SMS BBTS, który stawił się na stadionie w liczbie pół tysiąca uczniów, a najliczniejszą szkółką piłkarską był Football Project, którego podopieczni wyprowadzili na boisko obie drużyny, a ponadto na trybunach zasiadło 240 wychowanków tej szkółki.

Wiele przedsiębiorstw organizowało wyjście grupy pracowników na mecz - największą taką grupę stanowili pracownicy GE Power, na stadion przybyło ich 260.

Pod względem lokalizacji skąd pochodzili kibice to trybuny były absolutnie zdominowane przez mieszkańców okolic Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i Wadowic. To pokazuje jak duży potencjał miłośników piłki nożnej jest w tym regionie.

ab / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.