Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 3654

Partia Razem zatroskana losem parkingowych w Bielsku-Białej

W marcu Partia Razem, zainteresowana warunkami pracy inkasentów podczas mrozów, zwróciła się do Miejskiego Zarządu Dróg z kilkoma pytaniami. Członkowie "Razem" zarzucają MZD nieprawidłowości w odpowiedzi, którą uzyskali od dyrektora Wojciecha Walusia.

parkingowy, parking
Inkasent Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W piśmie, która Partia Razem wystosowała do MZD, pytano m.in. o to, czy inkasenci mają wyznaczone miejsca do ogrzania się w czasie mrozów. Poruszono także zagadnienie dostarczania ciepłych napojów oraz możliwości korzystania z toalet.

- Pracownicy w okresie występowania bardzo niskich temperatur korzystali z ogrzewanego pomieszczenia socjalnego zlokalizowanego przy ulicy Mostowej 1. W okresie tym pracownicy wykonywali swoje obowiązki w trybie rotacyjnym, tj. pracowali przed dwie godziny na parkingu, po czym następne dwie godziny przebywali w ww. pomieszczeniu w celu ogrzania się i po tym okresie wracali ponownie na parking - poinformował Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Ponadto w odpowiedzi na pismo Partii Razem dyrektor MZD oznajmił, że wyznaczono 40 miejsc na terenie miasta (m.in. budynki użyteczności publicznej), w których parkingowi mają możliwość ogrzania się, a od godziny 10.00 do godziny 16.00 rozwożono inkasentom ciepłe napoje, a w pomieszczeniu socjalnym przy ulicy Mostowej czekał na nich ciepły posiłek.

- Pracownicy parkingowi w godzinach pracy mają zapewniony dostęp do bezpłatnych, ogólnodostępnych toalet w budynkach użyteczności publicznej lub gdy nie ma takiej możliwości w lokalach, z użytkownikami których Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał stosowne umowy - dodał Wojciech Waluś.

Partia Razem zarzuca, że w odpowiedzi dyrektora MZD stwierdzili kilka nieprawidłowości. Razem tłumaczy, że doszło do tego na podstawie rozmów z kilkoma pracownikami Strefy Płatnego Parkowania.

- Podczas mrozów ciepłą herbatę dowożono im ok. 14.00, dwie godziny przed końcem pracy, a nie od godz. 10.00 jak podane jest w odpowiedzi. Inkasenci korzystają z toalety w bistro Tofu, z którym rozmowę o podpisaniu umowy rozpoczęto dopiero kilka dni temu, czyli dopiero po złożeniu naszego pisma. Do tej pory inkasenci mogli korzystać z toalety w barze Przecinek, bar jest obecnie zamknięty, a gdy był otwarty, to pracę rozpoczynano od 12.00, zatem warunki do korzystania z toalety pozostają dyskusyjne. Jak przyznaje sam MZD parkingowi nie maja dostępu do wydzielonego pomieszczenia, w którym mogliby się ogrzać - korzystanie z jednego punktu przy Mostowej 1 jest problematyczne - informuje Jarosław Hess z Partii Razem.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.