Wiadomości

  • 24 marca 2018
  • wyświetleń: 6518

[ZDJĘCIA] Licealiści spędzili dzień w komendzie policji

Ponad 80 licealistów, którzy w przyszłości zamierzają związać swoją karierę zawodową z policją, zapoznało się z pracą bielskich stróżów prawa. Spotkanie zorganizowano w związku z przypadającym wczoraj ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości”. Akcja, organizowana corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP, sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Licealiści spędzili dzień w komendzie policji - 22.03.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Przyszłych adeptów sztuki policyjnej przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka, który zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi.

Podczas tegorocznych, kilkugodzinnych praktyk w komendzie, uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Młodzież zapoznała się z organizacją, zarządzaniem i strukturą bielskiej policji.

Największym zainteresowaniem - jak co roku - cieszył się pokaz sprzętu, w tym uzbrojenia znajdującego się na wyposażeniu policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania Wydziału Prewencji. Uczniowie zostali także zapoznani z warsztatem pracy policyjnych techników kryminalistyki, który przedstawił asp. szt. Radosław Lukowiec z zespołu techniki kryminalistycznej. Mogli zobaczyć w jaki sposób ujawniane i zabezpieczane są ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców.

Licealiści spędzili dzień w komendzie policji - 22.03.2018
Licealiści spędzili dzień w komendzie policji - 22.03.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Uczestnicy „Dnia przedsiębiorczości” mieli też okazję poznać czworonożnego stróża prawa - psa szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych o wdzięcznym imieniu „Huk”. Jego przewodnik, a zarazem koordynator grupy bielskich przewodników st.asp. Tomasz Mendrek przybliżył rolę, jaką pełnią psy w służbach mundurowych, a także uświadomił jakie cechy i predyspozycje powinien posiadać przewodnik policyjnego psa.

Na zakończenie praktyk uczniowie obejrzeli filmy: „7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę” oraz „Bielska policja jutro” , prezentujące pracę policjantów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.