Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 5125

Zapytali, czy mogą zabrać kurę na rosół. Grozili i uszkodzili mienie

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty gróźb karalnych oraz uszkodzenia cudzego mienia. Nietrzeźwi sprawcy zapytali właściciela posesji w Dankowicach, czy mogą zabrać z ogrodu kurę na rosół, a kiedy mężczyzna odmówił, napastnicy grozili mu śmiercią i pobili go.

Mężczyźni wracali z suto zakrapianej alkoholem imprezy. Przechodząc obok jednej z posesji w Dankowicach, zaczepili jej właściciela i zapytali, czy mogą zabrać z ogrodu kurę na rosół. Zaskoczony właściciel odmówił. Wówczas sprawcy stali się wyjątkowo agresywni. Grozili mężczyźnie śmiercią. Zaatakowali go, pobili i skopali po całym ciele. Uszkodzili też bramę wjazdową do sąsiedniej posesji i skrzynkę na listy.

Chwilę później policjanci zatrzymali sprawców w wieku 18 i 19 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki około 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator zastosował już wobec nich policyjne dozory, zakazał im też zbliżania się do pokrzywdzonych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.