Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 3470

Policja potwierdza, że włamywacze nie dostali się do bankomatu

Znamy więcej okoliczności zdarzenia, do którego doszło w minioną sobotę w Jaworzu, gdzie na terenie jednego ze sklepów doszło do włamania do bankomatu.

Włamanie do bankomatu w Jaworzu - 17.03.2018 · fot. bielsko.info


W sobotę o godzinie 2.40 bielscy policjanci otrzymali informację o włamaniu do bankomatu w Jaworzu przy ulicy Bielskiej. Po zdarzeniu bankomat wyglądał jakby został wysadzony w powietrze. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule "[ZDJĘCIA] W Jaworzu nieznani sprawcy włamali się do bankomatu!".

Coraz więcej tropów wskazuje, że sprawcy podłożyli pod bankomat ładunki wybuchowe. - Nie wykluczamy, że tak było. Na miejscu pracował biegły z zakresu fizyko-chemii z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zabezpieczono substancję, która została przekazana do dalszych badań laboratoryjnych - informuje podinspektor Elwira Jurasz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Oficer prasowy bielskiej policji potwierdza, że sprawcom włamania nie udało się sforsować zabezpieczeń bankomatu i nie skradziono z urządzenia gotówki. Włamywacze są ciągle na wolności.

- Trwają czynności operacyjno-śledcze. Dla dobra tych czynności nie zdradzamy więcej szczegółów - dodała podinspektor Elwira Jurasz.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.