Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 2248

59-letni mężczyzna odpowie za atak na interweniujących policjantów

Najbliższe 3 lata może spędzić w więzieniu 59-letni mężczyzna, który zaatakował interweniujących policjantów. Napastnik został szybko obezwładniony przez mundurowych z komisariatu I w Bielsku-Białej. Usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy bielskiej ul. Komorowickiej, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją sąsiadką. Sprawca zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Widok umundurowanych stróżów prawa nie zrobił na nim większego wrażenia. W dalszym ciągu zachowywał się arogancko.

W pewnym momencie napastnik zaatakował policjantów. Usiłował ich uderzyć i kopnąć. Próbował też opluć mundurowych w twarz. Odnosił się do stróżów prawa w lekceważący sposób. Zwracał się do nich wulgarnym, rynsztokowym słownictwem.

Sprawca został szybko i skutecznie obezwładniony. Zakuto go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.