Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2018
  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 5359

Mistrzostwa Świata U-20 nie dla Bielska-Białej? PZPN ogłosił listę miast

W 2019 roku na terenie naszego kraju odbędą się finały Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup. Dziś na konferencji prasowej PZPN ogłosił listę miast, w których będą rozgrywane mecze. Niestety wśród grona sześciu miast nie ma Bielska-Białej.

stadion miejski
Mistrzostwa Świata U-20 nie dla Bielska-Białej? PZPN ogłosił listę miast-gospodarzy · fot. UM Bielsko-Biała


Łódź, Lubin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy i Lublin - to sześć miast, w którym rozgrywane będą mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20. Mecz otwarcia i finał turnieju odbędą się na stadionie Widzewa Łódź.

- Minimum FIFA to jest sześć stadionów, ale optujemy za tym, by do głównego miasta dołączyć stadion, który znajduje się blisko. Na razie za wcześnie jeszcze na ostatecznie deklaracje, bo trzeba to wszystko dobrze poukładać - powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj na PGE Narodowym w Warszawie.

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, zdradził, że w aplikacji wysłanej do FIFA znalazło się sześć miast gospodarzy: Łódź, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Lubin i Tychy. - To było minimum FIFA. Optujemy jednak za tym, aby turniej odbył się w 12 miastach, dlatego lista gospodarzy mistrzostw nie jest jeszcze ostateczna. Mamy wiele pięknych stadionów, możemy być z nich dumni - wyjaśnił Sawicki.

Według założenia, o którym mówił prezes PZPN, Bielsko-Biała, z racji bliskiej odległości, mogłoby wspólnie z Tychami być gospodarzem MŚ. W bliskiej odległości od Tychów znajdują się także stadiony w Zabrzu i Krakowie.

Nieoficjalnie mówi się, że o ewentualnym wyborze Bielska-Białej do grona miast współorganizujących Mistrzostwa Świata, może przesądzić dobra organizacja spotkania Polska - Anglia, które odbędzie się na stadionie miejskim w najbliższy czwartek.

ab / bielsko.info, źródło: Onet.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.